چگونه دست هکرها را از ارزهای دیجیتال خود کوتاه کنید؟

حمله هکرها به ارزهای دیجیتال در طول سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است. عرضه اولیه سکه همیشه در معرض حملات هکر‌ها قرار دارد. این مسئله روشن است که هر چه ارزش ارز‌های دیجیتال افزایش پیدا می‌کند، هکر‌ها اشتیاق بیشتری نسبت حملات سایبری نشان می‌دهند. بنابراین تا زمانی که راهی برای جلوگیری حملات هکری در نظر گرفته نشود، کاربران از این حملات مصون نیستند.

مقابله با حمله هکرها به ارزهای دیجیتال

حمله هکرها به ارزهای دیجیتال و هک عرضه اولیه سکه برای مردم کمی گیج کننده است. از طرفی مردم به دلیل امنیت بیت کوین شروع به سرمایه‌گذاری روی آن کرده‌اند. از این جهت که ارز‌های دیجیتال مانند پول‌های معمولی نمی‌تواند در معرض جعل و تقلب قرار بگیرد؛ از طرف دیگر متوجه نا‌امنی این ارز‌های دیجیتال شده‌اند. اگر ارز‌های دیجیتال بر اساس فناوری بلاک چین راه‌اندازی شده‌اند، پس چطور باید با حمله هکرها به ارزهای دیجیتال مقابله کرد؟

حملات سایبری به ارز‌های دیجیتال

باید گفت که در اصل امکان جعل ارز‌های دیجیتال وجود ندارد، اما  آن‌ها به راحتی می‌توانند مورد سرقت قرار بگیرند. پاول برودی (Paul Brody) از مدیران بلاک چین موسسه حسابداری Ernst and Young درباره حمله هکرها به ارزهای دیجیتال گفت:

از آنجایی که قراردادهای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین غیر قابل برگشت و غیر قابل نقض هستند، یک روش هوشمندانه برای هکر‌ها این است که یک آدرس اشتباهی در اختیار پرداخت کننده قرار می‌دهند، به طوری که امکان برگشت پول هم وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

چطور یک عرضه اولیه سکه تقلبی را شناسایی کنیم؟

تا زمانی که چیزی ارزش داشته باشد، کلاهبرداران همیشه راهی برای دستیابی به آن پیدا می‌کنند. نرم‌افزار بلاک چین امن است، ولی نرم‌افزار‌های ثانویه برای انجام خدمات  مانند کیف پول‌های مجازی به راحتی در معرض حمله هکرها قرار گرفته است.

حمله هکرها به ارزهای دیجیتال

هم‌زمان با پیشرفت تکنولوژی، کلاهبرداران هم از شیوه‌ها و ترفند‌های جدیدی برای نفوذ به حساب‌ها و برداشت اطلاعات شما استفاده می‌کنند. بر اساس گزارشی از SecurityScorecard، یک شرکت ارزیابی امنیتی در نیویورک اطلاع داده است که یک ترفند جدید در حال ظهور است. آخرین سلاح انتخابی، حملات Man-in-the-Browser (MitB) است که برای سرقت ارز‌های دیجیتال از آن استفاده کرده‌اند. در این گزارش آمده که حملات (MitB) به وب سایت‌هایی مانند blockchain.info و Coinbase.com انجام شده است.

بیشتر بخوانید:

هکری که ۱۷ میلیون دلار اتریوم را بازگرداند

البته روش‌هایی برای جلوگیری از این حمله هکرها به ارزهای دیجیتال هم وجود دارد. ابتدا باید کد منبع وب سایت را خوب بررسی کنید. اگر حاوی کد مخرب است، نباید وارد سیستم شوید. بررسی کنید آیا کلید Enter در کلید‌های فرم ورود به سیستم، غیر فعال است یا خیر. این یک روش خیلی خوب برای اطلاع از حضور هکرها است؛ زیرا هکر‌ها معمولا این کلید را در وضعیت غیر فعال قرار می‌دهند و شما را مجبور به کلیک روی دکمه ورود به سیستم (sign-in) می‌کنند.

بررسی کنید که به صفحه تنظیمات دسترسی دارید؛ مخصوصا زمانی که از کوین بیس (Coinbase) استفاده می‌کنید. در صورت عدم دسترسی به صفحه تنظیمات به ورود هکر‌ها شک کنید. همیشه برای هر معامله‌ای از احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده کنید. دریافت پیام «service unavailable» در هنگام استفاده از بلاک چین، یعنی این که ممکن است در معرض حمله هکر‌ها قرار بگیرید.

هک کیف پول مجازی

ارز‌های دیجیتال هنوز در مراحل ابتدایی رشد و بلوغ خود به سر می‌برند و بسیاری از بخش‌های این اکوسیستم نیاز به توسعه بیشتری دارد. بهتر است تا زمان توسعه این فناوری نسبت به حمله هکرها به ارزهای دیجیتال و فعالیت خودتان در محیط آنلاین حساس باشید. همان طور که نسبت به نگهداری دارایی و پول خود در کیف پول معمولی احتیاط می‌کنید، محافظت از کیف پول مجازی خود را فراموش نکنید.

اگر برای سرمایه‌گذاری روی ارز‌های دیجیتال و خرید و فروش بیت کوین و اتریوم نیاز به خدمات معتبری دارید، همکاران مجرب ما در پیمنت۲۴ بهترین راهنمای شما در این زمینه هستند. برای پرسیدن هر گونه سوال یا مشورت، با همکاران ما تماس بگیرید.

انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

--/>
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارزبیت، مرجع دنیای ارزهای دیجیتال

وبسایت ارزبیت منتشرکننده اخبار و محتواهای آموزشی وب فارسی (با ذکر منبع) درباره تکنولوژی بلاک چین است. متون انتشار یافته صرفا جنبه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی دارند و هرگونه تصمیم مبنی بر خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده و سرمایه گذاری در این بازار با مسئولیت شخصی افراد است.