نابرابری جنسیتی حتی در ارزهای دیجیتال هم وجود دارد!

نابرابری جنسیتی حتی در ارزهای دیجیتال هم وجود دارد!Reviewed by آرمان عسگری on May 15Rating: 5.0

با توجه به نظرسنجی‌های متعدد و مطالعات تحقیقاتی در مورد ارزهای دیجیتال متوجه شدیم درصد زنانی که در این ارزها سرمایه‌گذاری و مشارکت داشته‌اند بسیار کم‌تر از مردان است.

پیش تر به طور کامل به موضوع تبعیض جنسیتی در دنیای بلاک چین پرداخته ایم. در این خصوص مطالعه مطلب «آیا بلاک چین مشکل تبعیض جنسیتی دارد؟» به شما توصیه می شود.

اخیرا تلاش‌های بسیاری برای مشارکت دادن زنان در فن‌آوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال صورت‌گرفته است، «بنیاد زنان بلاک چین» تلاش کرده‌ تا زنان بیشتری را در این فضاها بکار گیرد.

تناقض در مشارکت

طبق بررسی های وبسایت Coin.dance در ماه می ۲۰۱۸ به این نتیجه میرسیم که ۹۴٫۷۳ درصد مردان و ۵٫۲۷ درصد زنان در سرمایه گذاری بیت کوین فعال هستند.

نابرابری جنسیتی حتی در ارزهای دیجیتال هم وجود دارد!

در ماه اکتبر ۲۰۱۷ تحقیقاتی درمورد کیف پول اتریوم صورت گرفت که این آمار نشان میدهد ۸۴ درصد از کاربران آن مرد و تنها ۱۶ درصد از اعضا را زنان تشکیل داده اند.

نابرابری جنسیتی حتی در ارزهای دیجیتال هم وجود دارد!

این اختلافات فاحش بین مردان و زنان درگیر ارزهای دیجیتال را میتوان به مسائل روانشناختی بین زنان و مردان و مهم تر از آن نسبت ریسک پذیری مردان ربط داد. این مسائل روانشناختی نشان می دهد که ” استرس، در تصمیم‌گیری‌های خطرناک باعث تغییر استراتژی می شود، پس به این نتیجه می رسیم که مردان ریسک بیشتری می‌کنند و سعی میکنند بر استرس خود غلبه کنند. مشاغل بانکی و مالی گاها شامل تصمیم گیری های خطرناک و سختی هستند که می توانند باعث ایجاد استرس شوند.

نابرابری جنسیتی حتی در ارزهای دیجیتال هم وجود دارد!

آقای Doug Sundheim مشاور موفقیت و رهبری در مقاله ای به این موضوع اشاره کرد که زنان تاکید بیشتری بر عواقب منفی ریسک نسبت به مردان دارند:

هنگامی که با یک تصمیم پر ریسک مواجه هستیم، رهبران باید عوامل زیادی را ارزیابی کنند، دو مورد از مهم ترین آنها را در زیر اورده ایم:

در ابتدا اینکه با ریسک موجود چقدر به اهداف استراتژیک خود دست خواهد یافت و دوم، تاثیر این ریسک بر افرادی که دخیل آن هستند چقدر است.

در عمل من متوجه ‌شدم که تمایل مردان برای تاکید بر این عوامل خیلی بیشتر بر زنان است.

منبع: cointelegraph
--/>
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارزبیت، مرجع دنیای ارزهای دیجیتال

وبسایت ارزبیت منتشرکننده اخبار و محتواهای آموزشی وب فارسی (با ذکر منبع) درباره تکنولوژی بلاک چین است. متون انتشار یافته صرفا جنبه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی دارند و هرگونه تصمیم مبنی بر خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده و سرمایه گذاری در این بازار با مسئولیت شخصی افراد است.