ارزهای رمزی با طلوع بیت‌کوین: شرط بندی امن یا ریسک بزرگ؟

ممنوعیت صنایع تقلبی قراردادهای دیجیتالی فعال در خارج از اسرائیل باعث شده است که شاهد خروج هزاران نفر کارمند سابق این شرکت‌های تقلبی باشیم. عکس‌العمل زودهنگامشرکت‌ها قبل از اجرایی شدن قانونی که در ژانویه‌ی ۲۰۱۸ در مکان‌هایی مانند گرجستان و بلگراد اجرایی می‌شود، باعث ساکت‌تر شدن قابل‌توجه خیابان‌ها شده است. هرچند تمامی کارکنان این کارگزاری های جعلی هنوز کشور را ترک نکرده اند که علت آن این است که برخواستن از خاکسترهای قراردادهای دیجیتالی هنوز یک چالش است که این بازاریابی مرتبط برای کارگزارهای ارزهای رمزی است.

ارزهای رمزی یا ارزهای دیجیتالی،سرمایه گذاری امن یا ریسک بالا؟

سیمونا ویتگلاس از مجله‌ی تایمز اسرائیل طی گزارشی اعلام نموده است که طی چند هفته‌ی گذشته شاهد روند رو به رشدی برای آگهی‌های استخدامی هستیم که نوع جدیدی از مؤسسات اقتصادی در حال جذب افراد باتجربه کار با فورکس و قراردادهای دیجیتالیهستند. باهدف ایجاد شفافیت کامل، بیت‌کوین و سایر عرضه‌کنندگان ارزهای دیجیتالیبه‌ناچار جعلی نیستند، این موضوع تنها هنگامی نگران‌کننده است که استخدام کارکنان برای کارگزاری‌های ارزهای رمزی جدید تنها کارکنان سابق کارگزاری‌های ساختگی قراردادهایدیجیتالی را هدف قرار می‌دهند و این موضوع هنگامی نگران‌کننده تر می‌شود که یکی از کارگزارهای ساختگی برجسته در این زمینه، کارکرد خود را متوقف نموده و بدون کوچک‌ترینتغییری به‌سادگی تنها با تغییر نام شرکت به بیت-تک به‌کار خود درزمینه‌ی معاملات ارزهای رمزی ادامه می‌دهد.

دپارتمان بررسی جعل و کلاه‌برداری شرکت بانکداری و اقتصادی گیامبرون در حال رصد نزدیک این بخش جدید است؛ خصوصاً با توجه به این حقیقت که روش‌های فروش به‌صورتمشکوکی آشنا است، مانند ضرورت تکمیل معامله‌ی ارائه‌شده در مدت‌زمان محدود، این حقیقت که پیشنهاد‌ها به‌طور مرتب و با تعداد بالا در توییتر و فیسبوک با استفاده از اصطلاحات این صنعت اعلام می‌شود، پوشش محرمانگی که به نظر می‌رسد اطراف منبع اطلاعات در خصوص اینکه کدام واحد پول در حال افزایش ارزش و پول‌ساز است و چه کسی در حال تقاضا و چه کسی در حال عرضه است را پوشانده است. چیزی که بیش از اینهاهشداردهنده است، اخبار گزارش‌شده ایست که سیمونا ویتگلاس به‌شرط ناشناس بودنخبردهنده کشف کرده است که همان روش‌های قفل‌کردن حسابی استفاده می‌گردد که به نظر سرمایه‌گذار بی‌گناه بیاید که به حدود اقتصادی‌شان رسیده‌اند و پول بیشتری از آنهابه‌دست نمی‌آید؛ یا سرمایه‌گذاران متحمل یک تحول در بازار شده و سرمایه‌هایشان از بین می‌رود؛ یا یکموقعیت جدید به سرمایه‌گذار ارائه می‌شود که در آن یک عرضه‌کننده ارز دیجیتالی برای یکشرکت فناوری استارت‌آپ جدید است که به‌واسطه‌ی یک “کاغذ سفید” پشتیبانی می‌گردد وکسب‌وکار جدیدی را تعریف می‌کند که در حقیقت تنها یک حقه است تا به‌سادگی پول سرمایه‌گذار را برداشت و سپس ناپدید شوند.

ارزهای رمزی
مقامات نظارتی اسرائیلی ازآنجایی‌که تمایلی بر تکرار کلاه‌برداری‌های قراردادهای دیجیتالیرو ندارند، در حال رصد نزدیک این اتفاقات می‌باشند. رییس صندوق بازنشستگی اسرائیل، ساموئل هاوزر با این جمله نگرانی خود را در خصوص ارزهای رمزی بیان می‌نماید: “من از احتمال وقوع کلاه‌برداری‌ها نگرانم. هنگامی‌که این معاملات تحت نظارت نباشند،سرمایه‌گذاران جایی را برای بررسی شکایاتشان نخواهند داشت. و اگر در خارج زندگی کنند باید به پلیس اسرائیل مراجعه کنند که این امر برای من نگران‌کننده است.” وی همچنین گفت که حتی عرضه‌کننده‌های ارزهای دیجیتالی که کلاه‌بردار نیستند نیز ممکن استمشکل‌ساز باشند و سازمان امنیت اسرائیل باید در خصوص نظارت بر آنها یا ممنوعیت کلی آنها تصمیم‌گیری نماید.
درحالی‌که استقبال از عرضه‌کننده‌های ارزهای دیجیتالی ممکن است به نظر یک روشسرمایه‌گذاری در یک محصول یا کار جدید بیاید اما در حقیقت سرمایه‌ی سرمایه‌گذار از امنیت بسیار محدودی برخوردار است و این امر کاملاً برخلاف ریسک تعریف‌شده‌ی سرمایه برای کسب‌وکارهای استارت‌آپ است که در آن سرمایه دارای درجه‌ای از حفاظت است که در صورت شکست آن کسب‌وکار هنوز فرصت بازگشت بخشی از محل سرمایه‌ی انحلال شرکت است.
سؤال اصلی ارزهای رمزی و عرضه‌کننده‌های ارزهای دیجیتالی هنوز تعریف‌نشده است که خود این تا حدی باعث به وجود آمدن چنین علامت سؤال بزرگی بر روی این صنعت نوپا می‌گردد. در حال حاضر تصور این قضیه مشکل است که چطور یک چنین صنعت مرموز و مخفیانه‌ای، بدون شفاف‌سازی فعالیت‌های پشت پرده‌ی خود به‌درستی و در طولانی‌مدتدر بازار جهانی رونق خواهد گرفت.

یکی از خدمات منحصر به فرد پیمنت۲۴ فراهم کردن تسهیلاتی جهت نقد کردن درآمد‌های ارزی شما از اینترنت می باشد. اگر به دنبال راهی امن و مطمئن برای انتقال و نقد کردن درآمد ارزی خود هستید خدمات پیمنت۲۴ بهترین و قابل اطمینان‌ترین روش پیشنهادی ما است.

انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۷

--/>
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارزبیت، مرجع دنیای ارزهای دیجیتال

وبسایت ارزبیت منتشرکننده اخبار و محتواهای آموزشی وب فارسی (با ذکر منبع) درباره تکنولوژی بلاک چین است. متون انتشار یافته صرفا جنبه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی دارند و هرگونه تصمیم مبنی بر خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده و سرمایه گذاری در این بازار با مسئولیت شخصی افراد است.